Şehzadeler Güneş Topluyor

ŞEHZADELER BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN


Ocak 13 ,2017ŞEHZADELER GÜNEŞ TOPLUYOR

Zafer Kalkınma Ajansının 2016 yılı proje teklif çağrısı SÜÇEP kapsamında belediyemiz tarafından “Şehzadeler Güneş Topluyor” isimli proje hazırlanmıştır. Projemiz kapsamında hazırlıklarına başlanılan 60.000 m‘lik bir alanda kurulacak olan Şehzadeler Hobi Bahçeleri komple aydınlatma altyapısının güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle kurulması ile Manisa ve Şehzadelerin merkezlerinden birisi olan Gençlik Parkının aydınlatma revizyonunun gerçekleştirilerek parkın ihtiyaç duyduğu enerjinin güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle karşılanması planlanmıştır. Şehzadeler Hobi Bahçelerinde yapılacak olan 396 adet hobi bahçesi içerisinde bulunan ve hobi bahçesi sahipleri tarafından kullanılacak olan depo ve terasların aydınlatmalarının, telefon şarjlarının güneş enerjisi ile sağlanacak olan ekipmanlar kurulacaktır. Ayrıca Gençlik Parkı yeterli düzeyde aydınlatmaya kavuşturulacak ve Manisa’da bir ilk olarak bir parkın ihtiyaç duyduğu aydınlatma, güneş enerjisiyle sağlanmış olacaktır.

Bunlara ek olarak proje kapsamında Manisa ve Şehzadeler genelinde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme kampanyası başlatılacak olup konu hakkında yerel televizyonlarda açık oturumlar, okullarda eğitimler düzenlenecek, konu hakkında hazırlanan broşürler dağıtılacak, afişler hazırlanacaktır. Gençlik Parkının içerisinde yenilenebilir enerji kaynaklarını çocuklarımıza tanıtmak için Enerji Evi oluşturularak ve okullarda eğitimler düzenlenecektir. Liseler arası Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği konularında yarışma düzenlenecek olup dereceye giren öğrenciler Şehzadeler Belediyesi tarafından ödüllendirilecektir. Ayrıca 5 adet kamu spotu şeklinde kısa videolar hazırlanarak sosyal medya ve televizyon kanallarında tanıtım düzenlenecektir. Kurulacak olan güneş enerjisi ile aydınlatma sistemi ve yürütülecek olan tanıtım faaliyetleriyle sanayici ve esnafların yenilenebilir enerji yatırımlarına yönlendirilerek sektörün geliştirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Projenin toplam bütçesi 1.272.239,29 TL olup 740.569,99 TL’lik tutarı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacaktır. Şehzadeler Belediyesi olarak 531.669.30 TL tutarında projeye katkı sağlayacağız. Ayrıca belediyemiz tarafından yürütülecek olan Şehzadeler Güneş Topluyor projesi kapsamında düzenlenecek yarışmalar ve tanıtım faaliyetleri için ihtiyaç duyulan tüm harcamalar ve insan kaynağı belediyemiz tarafından proje bütçesine ek ayni katkı olarak karşılanacaktır.

Amacımız, Şehzadeler’in çağdaş bir yaşam kenti standartlarına kavuşturulması, milli ekonomiye katkı sağlaması ve hemşerilerimizin de şehirde huzurla yaşamalarına hizmet etmektedir. Şehzadeler Belediyesi olarak kazandığımız projeyle amacımıza bir adım daha yaklaşmış olmanın huzurunu yaşıyoruz.

 

Proje Haberleri:

Zafer Kalkınma Ajansının 2016 yılı proje teklif çağrısı SÜÇEP kapsamında belediyemiz tarafından “Şehzadeler Güneş Topluyor” isimli projemizin sözleşmesini Kütahya’da bulunan Zafer Kalkınma Ajansında imzaladık. İmzayı belediyemiz adına Ahmet SONGÜLER imzaladı. İmza sırasında Proje Koordinatörü Osman İBA da hazır bulundu. Toplam bütçesi 1.272.239,29 TL olup 740.569,99 TL’lik tutarı Zafer Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacak olan 1 yıl süreli “Şehzadeler Güneş Topluyor” projesi 25.10.2016 tarihinde başlamış bulunmaktadır.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45