'SOSYAL MEDYA ÇAĞINDA EDEBİYAT' ŞEHZADELERDE MASAYA YATIRILDI

Ocak 15 ,2023Şehzadeler Belediyesi,  tarihi Bedesten'de Yazarlar Selahattin Yusuf ve Tarık Tufan'ın katılımıyla düzenlediği  'Sosyal Medya Çağında Edebiyat' konulu söyleşi ile sosyal medya ve edebiyatı masaya yatırdı.

 

Sosyal medya kullanımın hayatımızda büyük bir yer edindiği günümüze Şehzadeler Belediyesi  düzenlediği 'Sosyal Medya Çağında Edebiyat' konulu söyleşi ile sosyal medya ve edebiyatı masaya yatırdı. Tarihi Bedesten'de düzenlenen söyleşiye Yazarlar Selahattin Yusuf ve Tarık Tufan konuşmacı olarak katılırken programda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Tarım İl Müdürü Metin Öztürk, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Muzaffer Yurttaş, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Songüler, Haşim Yener Bilir ve Fatih Baybatur ile vatandaşlar hazır bulundu.

Yazarlar Selahattin Yusuf ve Tarık Tufan  sosyal medya kullanımının günümüzde geldiği nokta hakkında tespitlerini dile getirerek,  bu durumun edebiyatla olan ilişkisine değindi. İnsanlık Sonrası ve Hakikat Sonrası kavramlarının son dönemde ortaya çıktığına değinen Yusuf ve Tufan,  bu kavramların ne olduğuna değinerek,  insanın gerçek insanı bulacağı yerin edebiyat olduğunu ifade etti. Sosyal medya kullanımın günümüzde kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan ikili, sosyal medya içerisinde insanın bilinci açık bir şekilde yer alması gerektiğine değindi.

Programın sonunda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı Yazarlar Selahattin Yusuf ve Tarık Tufan'a çiçek takdim ederken;  Tarık Tufan okuyucuları için kitaplarını da imzaladı.

 

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45