ŞEHZADELERİN MİNİKLERİ HAYVAN SEVGİSİNİ ÖĞRENDİ

Mart 26 ,2024Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi ve Kreşi'nin, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla düzenlediği etkinlikte eğlenceli anlar yaşandı. Kreşin misafiri olan ata binen çocuklar, minicik kalplerindeki sevgi ile atı besledi.

 

Çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisini aşılamak amacıyla Şehzadeler Belediyesi Çocuk Kültür Sanat Merkezi ve Kreşi tarafından düzenlenen etkinlikte, minik kalpler at sevgisi ile buluştu. Eğlence dolu anlarda hem ata binme imkanın bulan çocuklar, atı elleriyle beslemeyi de unutmadı.

ATA BİNMEYEN ÇOCUK KALMASIN DİYE

Psikologların, atların çocuklara çok yararlı olduğunu ve özellikle özgüvenlerini artırdığını bunun yanı sıra çocukların reflekslerini geliştirdiğini söyleyen CBÜ Veteriner Hekim Doç. Dr. Meriç Lütfi Avsever konuşmasının devamında; “Ama büyükşehirlerde ata ulaşabilmek gün geçtikçe daha zorlaşıyor. Şehzadeler Belediyesi de ata ulaşmayan çocuk kalmasın diye böyle etkinlikler düzenliyor. Ben de bir veteriner hekim olarak bu işe vesile oluyorum ve etkinliklerimiz oldukça keyifli, eğlenceli geçiyor. Çocuklarımız etkinliklerimizde atı besliyor, atı tarıyor ve atla geziyor. Böylece at ile çocuklarımız arasında güzel bir bağ oluşturmuş oluyoruz” ifadelerini kullandı. Etkinlik renkli anlara sahne oldu.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45