ŞEHZADELERDE GELECEĞE NEFES OLACAK FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Kasım 11 ,2020Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ülke genelinde hayata geçirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi’nin Şehzadeler ayağında binlerce fidan toprakla buluşturuldu. 

 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Milli Ağaçlandırma Günü’nde ilkini geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ve 11 milyon fidan dikmeyi hedefleyen Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi’nin ikincisi,  bu yıl tüm ülke genelinde hayata geçirildi. Projenin Şehzadeler ayağında binlerce fidan Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in de katılımıyla toprakla buluşturuldu. Kaan Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün organizasyonunda hazırlanan alanda protokol üyeleri ve öğrenciler fidanları dikerek can sularını verdi.

 

“YEŞİL ALANIMIZI İKİ KAT ARTIRDIK”

Etkinlik sonrasında açıklama yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  inancımızda ve medeniyetimizde ağaç dikmenin ve yeşili, doğayı korumanın önemli bir yer tuttuğunu hatırlatarak “Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemiz sınırları içerisindeki yeşil alan miktarını iki katından fazla artırdık. Bu alanların bakımını da eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmek için büyük bir çaba ve gayret sarf ediyoruz. Her fırsatta uygun yerlere ağaçlar dikiyoruz ve mevcut ağaçlarımızın da bakımını sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

“ÖNEMLİ OLAN DİKTİĞİMİZ FİDANLARA SAHİP ÇIKMAK”

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin geleneksel hale geldiğini kaydeden Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara da “Önemli olan diktiğimiz fidanlara sahip çıkmak. Gençlerimize doğa ve hayvan sevgisini aşılamalı, onlara şiddetten uzak, yeşil ve huzur içinde bir ortam bırakmalıyız. Bunun için gayret göstermeliyiz.” dedi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45