ŞEHZADELER DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ'NDE SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜ

Ekim 03 ,2021Şehzadeler Belediyesi ve Türk Kızılayı Manisa Şubesi işbirliğiyle Dünya Yürüyüş Günü’nde ‘Haydi Şehzadeler Sağlıklı Yarınlara Birlikte Yürüyelim’ sloganıyla bir yürüyüş etkinliği düzenlendi. Şehzadelerde adınlar sağlıklı yarınlar için atıldı.

 

Dünya Yürüyüş Günü’nde Şehzadeler Belediyesi ve Kızılay Manisa Şubesi ‘Haydi Şehzadeler Sağlıklı Yarınlara Birlikte Yürüyelim’ sloganıyla bir yürüyüş etkinliği düzenledi. Şehzadeler Park önünden başlayan yürüyüş Kızılay Kan Merkezi önünde sona erdi.  Şehzadelerpark önünde kurulan standlarda Kızılay görevlileri katılımcıların boy ve kilolarını ölçerek sağlık kontrollerini gerçekleştirdi. Katılımcılara Kızılay tarafından adım sayar ve broşürler verilirken; Şehzadeler Belediyesi görevlilerince de şapka ve sağlık kitleri dağıtıldı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU STANDLARI ZİYARET ETTİ

Yürüyüş öncesinde Şehzadelerparkı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile birlikte standları ziyaret etti, vatandaşları selamladı ve görevlilerden etkinlik hakkında bilgi aldı.

“YÜRÜYÜŞ ALIŞKANLIĞINI KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Etkinlik hakkında yürüyüş öncesinde bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler şöyle dedi; “Bugün 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü. Güzel bir sonbahar  sabahında hareketli yaşam için Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanlığı ve Şehzadeler Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Dünya Yürüyüş Günü etkinliğindeyiz. Yürüyüş alışkanlığını tüm halkımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Bundan sonra sağlıklı bir yaşam için sağlığa ve iyiliğe adım at diyoruz. Bugün bu adımı Şehzadelerpark önünden Kızılay’ın gönül dostları ile başlatıyoruz”. 

Katılımcıların sağlık kontrollerinin tamamlanmasının ardından yürüyüş start aldı.  Kortejde Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Songüler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmet Nardal, Kızılay gönüllüleri, sporcular ve vatandaşlar yer aldı.  Şehzadelerpark önünden hareket eden kortej,  müzik eşliğinde, ellerindeki dövizler ile yürüyerek Kızılay Kan Merkezi önünde yürüyüşlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45