ŞEHZADELER BELEDİYESİ'NDEN 60 YAŞ ÜSTÜNE ALIŞVERİŞ HİZMETİ

Mart 21 ,2020Şehzadeler Belediyesi koronavirüs önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “60 yaş üzeri hemşehrilerimizin sokağa çıkmasının salgın döneminde riskli olması dolayısıyla eczane, market, pazar gibi alışverişlerini biz yapıp, evlerine kadar teslim edeceğiz.” dedi. 

Çin’de başlayıp dün dünyaya yayılan koronavirüs, ülkemizde de görülünce virüsün bir salgına dönüşmemesi için tedbirler alınmaya başlandı. Şehzadeler Belediyesi, ülkemizde virüsün tespit edildiğinin açıklanmasının ardından harekete geçerek, bir dizi tedbiri hayata geçirdi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in talimatıyla ilçede bir dezenfekte seferberliği başlatıldı. Toplu kullanım alanları, ibadethaneler, kurum ve kuruluşlar ile sokak ve caddeler dezenfekte edilmeye başlandı. Koronavirüsün salgına dönüşmemesi için belediyenin kültürel ve sanatsal etkinlikleri iptal edildi. Millet Kıraathanesi’nin hizmetleri, Şehzadeler Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’ndeki eğitimler ile mesleki kurslar bir süreliğine durduruldu. Şehzadeler Belediyesi,koronavirüs önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, ilçedeki 60 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkmaması için onların alışverişlerini belediye görevlilerinin yapacağını duyurdu.

 

60 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ALIŞVERİŞ YARDIMI

Başkan Çelik konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kıymetli hemşehrilerimkoronavirüs salgını önlemlerine Şehzadeler Belediyesi olarak bir yenisini daha ekliyoruz.60 yaş üzeri hemşehrilerimizin sokağa çıkmasının salgın döneminde riskli olması dolayısıyla eczane, market, pazar gibi alışverişlerinizi biz yapıp evinize kadar teslim edeceğiz.” dedi.

SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?

Sistemin nasıl çalışacağı hakkında da bilgi veren Başkan Çelik “444 90 45 numaralı Beyza Masa çağrı merkezimizi aradığınızda temel gıda ihtiyaçlarınızın listesini ve tutanakla ücretini almak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekibimiz evinize gelecek.Alışverişiniz yapıldıktan sonra fiş ve alışveriş poşetlerinizi tutanakla sizlere teslim edeceğiz. Evinizde güvenle otururken işlerinizi biz halledeceğiz. Çünkü sizlere ve sağlığınıza önem veriyoruz. Bu süreçte belediye ekiplerimiz ve bizler hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45