ŞEHZADELER BELEDİYESİ OVADA ASFALT SEZONUNU AÇTI

Ağustos 02 ,2022Manisa ovasında üreticilerin rahat ulaşımı için geçtiğimiz yıl 105 km soğuk asfalt çalışması yapan Şehzadeler Belediyesi, bu yılki asfalt sezonunun startını Halitli Mahallesi'nden verdi. 

 

Manisa ovasında üreticiler için verilen hizmetin çıtasını geçtiğimiz yıl yükselten Şehzadeler Belediyesi bu yıl da ana arter ova yollarında 100 km asfalt hedefiyle çalışmaların startını verdi.  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, beraberindeki Belediye Başkan Yardımcıları Atilla Efendioğlu, Bilal Demir, Mahalle Muhtarı Mehmet Akbaş ve mahalle sakinleri ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmaların  kazasız belasız tamamlanması için kurban kesilip dualar edilmesinin ardından Başkan Çelik, asfalt ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Çelik şöyle konuştu; "Tarım, insanlığın ilk çağlarından itibaren önemli bir faaliyet olmuş ve önemi de günümüzde artan dünya nüfusuna paralel olarak giderek artmaktadır. Bu bilinçle 320 bin dönüm tarım arazisine sahip Şehzadeler ilçesinin belediyesi olarak kurulduğumuz yıldan itibaren tarıma duyarsız kalmadık. Tarımsal faaliyetleri önemsedik, üreticilerimiz için ne gerekiyorsa yaptık. "Görev alanımızın dışında kalıyor biz bunu yapamayız" demeden ilçemizde çiftçilerimizin arazilerine rahatlıkla ulaşmaları için toplamda 4565 km malzemeli, malzemesiz ova yolu bakımı yaptık. İkinci dönemimizde bu hizmetimizin kalitesini artırmanın sözünü vermiştik. Çok şükür bu sözümüzü de geçtiğimiz yıldan itibaren tutmaya başladık. Her yıl 100 km ova yollarının ana arterlerinde soğuk asfalt yapacağız demiştik.  Geçtiğimiz yıl Karaoğlanlı Mahallemizden başlayarak  105 km ova yolunu soğuk asfalt yaptık.  Bu yıl da çalışmamıza Halıtlı Mahallemizden başlıyoruz. Program dahilinde ilçemizin tamamında bölüm bölüm çalışmamız devam edecek. Üreticilerimiz, çiftçilerimiz için hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bu yolları kullanmayı, binbir emekle yetiştirilen ürünlerimizin bu yollardan geçerek daha kolay pazara ulaşmasını nasip etsin. Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sezon diliyorum. emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

MUHTAR AKBAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Halıtlı Mahalle Muhtarı Mehmet Akbaş ise çalışmadan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi; "Ömer Başkanımıza ve ekibine mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim. Ova yollarımız ulaşım noktasında zorluklar içerisindeydi. Kamyonlar için sıkıntı oluyordu. Şoförler girmek istemiyorlardı. Başkanımız sayesinde ova yollarımız asfalt olacak. Bu sıkıntı ortadan kalkacak."

 

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45