ŞEHZADELER BELEDİYESİ LİBYA'YA YARDIM ELİNİ UZATTI

Eylül 14 ,2023Şehzadeler Belediyesi,  sel felaketi sonrasında çevresel sıkıntılarla karşı karşıya kalan Libya'ya yardım elini uzattı.  Belediye,  Libya'da halk sağlığı ve hijyeni için önemli bir ihtiyaç durumunda olan çöp konteyneri eksiğini gidermek için harekete geçti ve AFAD koordinasyonunda bölgeye ulaştırılmak üzere çöp konteyneri desteğinde bulundu. Konteynerler Libya'ya ulaştırılmak üzere Alsancak Limanı'na götürüldü.

 

Libya'da meydana gelen sel felaketi, çevresel sorunları da tetikledi ve hijyen koşulları ülkede zorlaştı. Şehzadeler Belediyesi, bu olumsuz etkilere karşı çözüm sunmak ve Libya'daki insanlara destek olmak amacıyla çöp konteynerleri gönderme kararı aldı.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik , bu insani yardım çabasının Libya halkının yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve çevre temizliğini desteklemeyi amaçladığını belirterek şunları söyledi: "Libya'da yaşanan felaket sonrası temiz su ve hijyen sorunları daha da önemli hale geldi. Biz, Libya halkının yanında olmaktan gurur duyuyoruz ve bu çöp konteynerleriyle bu zorlu dönemde yardım eli uzatmaktan mutluluk duyuyoruz. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) işbirliği ile temin ettiğimiz konteyneri  ülkeye ulaştırmak üzere Alsancak Limanına ulaştırdık." Şehzadeler Belediyesi'nin Libya'ya gönderdiği konteynerler, bölgedeki çevresel koşulları iyileştirmeye ve toplumun sağlığını korumaya katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu adım, insani yardım çabalarının bir parçası olarak Şehzadeler halkımım Libya'daki insanların yanında olduğunu gösteriyor.

Orta Akdeniz'de etkili olan ve 10 Eylül'de Libya'nın doğusunu vuran "Daniel" fırtınası, Bingazi, Beyda, Merc, Suse ve Derne kentlerinde sel felaketine neden olmuş binlerce kişi bu felakette hayatını kaybetmişti.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45