ŞEHZADELER BELEDİYESİ İŞÇİLERİNE YÜZDE 70 ZAM

Ocak 27 ,2023Şehzadeler Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında, belediye bünyesinde çalışan 17 kadrolu işçiyi kapsayan,  Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  iki yıllığına imzalanan sözleşme kapsamında işçilere % 70 oranında zam yaptıklarını ifade ederek "Daha önce çalışanlarımızı enflasyon karşısında ezdirmeyeceğimizi söylemiştik. Sözümüzün arkasında durduk.  Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Şehzadeler Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik  ve Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat tarafından imzalanan sözleşme kapsamında belediye bünyesinde çalışan 17 kadrolu işçiye % 70 oranında zam yapıldı. İki yıllık imzalanan sözleşme kapsamında ilk yıl için işçilere % 64 enflasyon farkına ilave  % 6 refah payı ile birlikte % 70 oranında zam yapılacak. İkinci yıl ise 6 aylık dönemler halinde ilave enflasyon oranları maaşlarına yansıtılacak.

"TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN"

İmza töreninin ardından konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik  şöyle dedi; "Biz daha önce çalışanlarımızı enflasyon karşında ezdirmeyeceğimizi söylemiştik.  Bu kapsamda sözümüzün de  arkasında durduk. Enflasyon farkı % 64 idi. Biz üzerine 6 puan da refah payı ekleyerek % 70'lik bir zamla çalışanlarımızın maaşlarını 2023 yılı için artırmış, onları enflasyon karşısında ezdirmemiş ve enflasyonun üzerinde bir refah payı vermiş olduk. Şüphesiz ki gönlümüz çok daha fazlasını yapmak istiyor ama imkanlar nispetinde yapmak durumundayız. Mevcut bütçe imkanlarımız içerisinde yapılabilecek olanın en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Arkadaşlarımız için hayırlı olsun, güle güle harcasınlar. Sağlıkla, afiyet içerisinde , iyi günlerde harcasınlar. Her zaman olduğu gibi biz onlara güveniyoruz. Onlardan daha fazla bir çaba, gayret ve performansı 170 bin vatandaşımız adına beklediğimizi de ifade ediyorum. Toplu İş Sözleşmemiz hayırlı uğurlu olsun. "      

"BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Toplu İş Sözleşmesini imzalayan  Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat ise mutluluğunu şu sözlerle dile getirdi; "Kıymetli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik başkanımıza işçinin ve emekçinin yanında tavır sergileyerek, enflasyonun üzerinde refah payıyla ciddi oranda bir zam verdiği için teşekkür ediyorum. Çalışan tüm arkadaşlarımız adına minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz. Belediyemize, çalışan arkadaşlarımıza ve şehrimize hayırlı olsun"  

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45