ŞEHZADELER BELEDİYESİ ESNAFIN PANDEMİ YÜKÜNE OMUZ VERDİ

Mart 02 ,2021Şehzadeler Belediyesi, pandemi sürecinde,  işyeri faaliyetlerini kısıtlayan genelgelerin dışında kalıp iş yapamadığı için iş yerini kapatmak zorunda kalan belediye kiracısı esnaflardan kapalı kaldıkları süre içerisinde kira almayacak. Yine belediye meclisinde alınan bir diğer karara göre, iş yeri kapalı olan esnafın faaliyette bunamadığı süre içerisinde ödediği Evsel Katı Atık Toplama Bedelleri (KAYSÜ) iade edilecek.

 

Şehzadeler Belediyesi Mart Meclis Toplantısı,  dün akşam Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı.  Mecliste,  esnafların yüzünü güldürecek iki önemli karara imza atıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mecliste Başkan Çelik, Şubat ayı içerisinde belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.   Başkan Çelik’in konuşmasının ardından meclis gündemi görüşülmeye başlandı.  19 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclisten pandemi sürecinde iş yerini kapatmak zorunda kalan esnaflar için önemli kararlar çıktı.

İŞ YERİNİ AÇAMAYAN KİRACIDAN KİRA ALINMAYACAK

Alınan kararlar hakkında bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şöyle dedi; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’nün 15/12/2020 tarih ve 2020/27 sayılı genelgesi ile kapanan işyerleri haricindeki esnafımızın pandemi dolayısıyla iş yapamadığından kapalı kalan mülkiyeti belediye başkanlığımıza ait veya belediyemiz tasarrufunda olan taşınmazlardaki kiracıların 01 Mart 2021 tarihinden itibaren kapalı kaldıkları süre boyunca kira bedeli alınmamasına, diğer tüm gerekli iş ve işlemlerin yürütülebilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesine karar verilmiştir”

KAPALI ESNAFA KAYSÜ İADESİ   

Başkan Çelik, pandemi sürecinde kapalı olan esnafların yüzünü güldürecek bir diğer kararı ise şusözlerle duyurdu; “İçinde bulunduğumuz süreçte tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele maksadıyla bazı iş yerlerinin faaliyetleri tedbir kapsamıyla geçici süre ile kapatılmıştır. Pandemi nedeniyle kapalı olan iş yerlerinin kapalı olduğu süreçte atık üretmediği göz önünde bulundurularak, kirleten öder ilkesi gereği bu iş yerlerinin 01 Mart 2021 tarihi itibari ile ödedikleri Evsel Katı Atık Toplama Bedellerinin iş yeri ruhsatı fotokopisi ve MASKİ’den alacakları ödendi makbuzu ile belediyemize başvurmaları halinde iade edilmesi uygun görülmüştür.”  Gündem maddelerinin görülmesinin ardından meclis oturumu sona ererken;  Nisan ayı meclis toplantısının 5 Nisan Pazartesi saat 17:00’da yapılacağı belirtildi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45