MUAYTHAİ'NİN KALBİ BUGÜN ŞEHZADELERDE ATACAK

Ağustos 02 ,2022Türkiye Muaythai Federasyonu faaliyet programında yer alan ve 2023 Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmesi niteliği taşıyan Spor Toto Muaythai Süper Ligi 2. Ayak Turnuvası bugün saat 19: 00'da Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın  desteği ile tarihi Kurşunlu Han'da yapılacak. Programın tanıtım toplantısında konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik "TV 8,5'ta  canlı olarak yayınlanacak bu güzel organizasyonun aynı zamanda Şehzadelerin ve Manisa'nın tanıtımı açısından da çok başarılı bir program olacağına inanıyorum. Tüm hemşehrilerimizi de bu organizasyonu izlemek için Kurşunlu Han'a davet ediyorum." dedi.  

 

Spor Toto Muaythai Süper Ligi 2. Ayak Turnuvası bugün saat 19: 00'da Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın  desteği ile tarihi Kurşunlu Han'da yapılacak. Muaythai  Federasyon Başkanı Hasan Yıldız, Federasyon Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı ve Muaythai  Federasyonu Yönetim Kurlu Üyesi Ömer Faruk Çelik ve organizasyonda mücadele edecek sporcuların katılımı ile tanıtım toplantısı ve geleneksel Meydan Okuma seremonisi düzenlendi.

Organizasyonla ilgili konuşan Başkan Çelik şöyle dedi; "Şehzadeler Belediyesi olarak kurulduğumuz günden itibaren iki konuda her zaman gençlerimizin yanında olduk. Bunlardan biri eğitim,  diğeri de spor oldu. Gençlerimizin iyi bir eğitim alabilmesi için kurslar açtık,  çeşitli faaliyetler düzenledik. okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Aynı şekilde gençlerimizin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için spor tesisleri açtık,  maddi ve nakdi olarak spor kulüplerimize desteklerde bulunduk. Şehzadeler Belediyesi olarak  kurduğumuz spor kulübü ile de binlerce kardeşimizin çeşitli branşlarda spor eğitimleri almalarına olanak tanıdık. sıfırdan alıp yetiştirdiğimiz kardeşlerimiz profesyonel birer sporcu olma yolunda önemli mesafeler aldılar. Şehzadeler Belediye Başkanı olarak geçtiğimiz dönem Muaythai Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev aldım. Bu dönemde de Hasan Yıldız Başkanımızla birlikte federasyon yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. bugün şehrimizde gerçekleştireceğimiz önemli bir etkinliğin duyurusu için bir aradayız. Türkiye Muaythai Federasyonu faaliyet programımızda yer alan ve 2023 Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmesi niteliği taşıyan Spor Toto Muaythai Süper Ligi 2. Ayak Turnuvası 02 Ağustos 2022 saat 19:00'da Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile tarihi Kurşunlu Han'da yapılacak. Şampiyonada  galip gelen sporcular bir üst tura geçip ülkemizi milli takım forması ile  temsil etme hakkı kazanacak. Bu sene Türkiye şampiyonasında derece yaparak lige giren ve burada yarışacak belediye spor kulübümüzün iki sporcusu var. Cemile Aykoç ve Nur Fulya Gerek kardeşlerimizin   her ikisine de milli forma  için başarılar dilerim. TV 8,5'ta  canlı olarak yayınlanacak bu güzel organizasyonun aynı zamanda Şehzadelerin ve Manisa'nın tanıtımı açısından da çok başarılı bir program olacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle  emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sporcularımıza başarılar seyircilerimize de iyi eğlenceler diliyorum. Tüm hemşehrilerimizi de bu organizasyonu izlemek için Kurşunlu Han'a davet ediyorum."

Başkan Çelik'in ardından konuşan Muaythai  Federasyon Başkanı Hasan Yıldız, organizasyona destek veren Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'na teşekkür ederek sporculara başarılar diledi.  Konuşmaların ardından turnuvada mücadele edecek sporcular için geleneksel 'Meydan Okuma' seremonisi gerçekleştirildi. Müsabakalarda 14 sporcu milli takım forması için ter dökecek. 

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45