MUAYTHAİ'DE MİLLİ FORMAYA GİDEN YOL ŞEHZADELERDEN GEÇTİ

Ağustos 03 ,2022Ülkemizi uluslararası arenada mili takım forması ile temsil etme hakkı kazanmak isteyen muaythai sporcuları,  Muaythai Spor Toto Süper Ligi 2. Ayağı müsabakalarında Şehzadelerde kıyasıya mücadele etti. Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle gerçekleştirilen müsabakalarda Manisa Şehzadeler Belediye Gençlik Spor Kulübü sporcusu Cemile Aykoç ile Manisa İl Gençlik Spor Kulübü sporcusu Nur Fulya Gerek rakiplerini yenerek, Manisalıları sevince boğdu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik "Şehzadeler Belediyesi olarak sporun ve sporcunun dostuyuz. Her zaman destek oluyoruz. İnşallah Manisa Ticaret ve Sanayi Odamız ile bundan sonra da daha fazla etkinliğe imza atacağız. " dedi.

 

Muaythai Spor Toto Süper Ligi 2. Ayağı müsabakaları,  Şehzadeler Belediyesi ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası destekleriyle tarihi Kurşunlu Han'da gerçekleştirildi.  Milli takım forması elde etmek isteyen 14 sporcu,  yapılan 7 karşılaşmada kıyasıya mücadele ederek izleyenlere  keyifli bir akşam yaşattı. 

Müsabakaları Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Yıldız, As Başkan Şakir Bayramoğlu ve Süper Lig Başkanı Hakan Şahade ile sporcular ve antrenörleri ile çok sayıda Manisalı takip etti.  Karşılaşmalar  TV 8,5'tan da canlı olarak yayınlandı.

"SPORUN VE SPORCUNUN DOSTUYUZ"

Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı ve aynı zamanda Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Çelik şöyle dedi; "Manisa'nın kalbi Şehzadeler ilçemizde 5 asırlık tarihi bir handa böylesi güzel etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için kendimizi bahtiyar hissediyor, tüm katılımcılara hoş geldiniz, sefalar getirdiniz, iyi ki varsınız diyorum. Şehzadeler Belediyesi olarak sporun ve sporcunun dostuyuz. Her zaman destek oluyoruz. İlk ve ortaokul öğrencisiyken sıfırdan alıp yetiştirdiğimiz yavrularımızın Avrupa, Dünya şampiyonu olup İstiklal Marşını dünyanın muhtelif yerlerindeki salonlarda çaldırmaları bizlerin gurur kaynağı olmaktadır. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.  İnşallah Manisa Ticaret ve Sanayi Odamız ile bundan sonra da daha fazla etkinliğe imza atacağız. "

"BU BİR BAŞLANGIÇ OLSUN"

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ise Manisalıların büyük ilgi gösterdiği bu tür organizasyonlara sponsor olmaya devam edeceklerinin sözünü vererek şöyle dedi; "Manisa tarımın ve sanayinin başkenti. Aynı zamanda Anadolu'nun ihracat merkezi.  Bu şehirde birçok zenginliği hep birlikte yaşıyoruz. Bu geceyi bize yaşatan  Federasyon Başkanımıza ve Belediye Başkanımıza, tüm emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Bu bir başlangıç olsun. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin bir sponsoru olacağımızın sözünü veriyorum"

Müsabakalarda 60 kilogramda Manisa İl Gençlik Spor Kulübü sporcusu Nur Fulya Gerek, Aydınlı rakibi Fadime Atalay'ı, yine Manisa'dan yarışmaya katılan Şehzadeler Belediye Gençlik Spor Kulübü sporcusu 67 kilogramda Cemile Aykoç, Afyonlu rakibi İrem Yıldırım'ı yenerek Manisalılara sevinç yaşattı. Diğer müsabakalarda kazanan sporcular ise İstanbul'dan Mecit Yusuf Coşkun, Ordu'dan Berna Tut, Tekirdağ'dan Hüseyin Torunoğlu ve Antalya'dan Batuhan Koç oldu. Şampiyonada rakiplerini yenen sporculara madalya ve kupaları ile Manisa'yı simgeleyen ürünlerden oluşan hediyelerini Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Yıldız tarafından verildi.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45