Kale Mahallesi Şehzadelerin hizmetleri ile buluştu

Kasım 13 ,2017Şehzadeler Belediyesi, geçtiğimiz aylarda alınan meclis kararı ile Şehzadeler İlçesine yeni bağlanan Kale Mahallesinde çalışmalara hızlı bir şekilde başladı. Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı bağlı ekipler, Kale Mahallesinde ova yolu çalışması başlattı.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından Yunusemre İlçesine bağlanan ancak konum itibarı ile arazilerinin büyük çoğunluğunun Şehzadeler ilçesi sınırları içerisinde kalan Kale Mahallesi, geçtiğimiz aylarda belediye meclisinde yapılan oylamanın ardından Şehzadeler ilçesine bağlanması ile birlikte mahallede Şehzadeler Belediyesi tarafından hizmetler verilmeye başlandı. İlk olarak temizlik hizmetlerinin başladığı Kale Mahallesinde yapılan planlama ile birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ova yolu düzenleme çalışması başlatıldı.

Yeni yapılan düzenleme ile Şehzadeler ilçesindeki mahalle sayısının 65’ten 67’ ye çıktığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak tüm mahallelerimizde hizmetlerimizi tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bilindiği gibi 2014 yerel seçimlerinin ardından Şehzadeler ilçemizde ki mahalle sayısı köyler ve beldelerinde mahalleye dönüşmesi ile birlikte 65 olmuştu. Ancak idari olarak Yunusemre ilçesi sınırlarında olan Gökbel ve Kale mahallelerinin arazilerinin büyük çoğunluğunun ilçemiz sınırlarında kalması nedeni ile orada ki bölge halkının da Şehzadeler ilçesine bağlanmak noktasında talepleri vardı. Şehzadeler Belediyesi olarak vatandaşımızın bu talebini yerine getirmek için hızlı bir çalışma başlatarak resmi prosedürleri tamamladık. Konuyu meclis gündemimizde görüşerek olumlu karar aldık. Şuan İçişleri Bakanlığında sadece onay bekleyen kararımız ile ilgili prosedür olarak tüm çalışmaların tamamlandığı bu iki mahallemizi ilçe sınırlarımıza dâhil ederek, hızlı bir şekilde belediyemizin hizmetlerini mahallelerimiz ile buluşturduk. Bununla birlikte ilçemizde ki mahalle sayımız 64’ ten 67’ ye çıkmış oldu. İlk olarak geçtiğimiz ay içerisinde temizlik hizmetlerini vermeye başladığımız Mahallelerimizden Kale Mahallemiz de de hızlı bir çalışma ile ova yolu düzenleme çalışması başlattık. Kurulduğumuz günden bu güne kadar yaklaşık 3 bin kilometre yapmış olduğumuz ova yolu ağımıza Kale Mahallemizi de dahil etmiş olduk. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, Kale Mahallesinde malzemeli ve malzemesiz ova yolu bakım çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyorlar. Aynı şekilde Gökbel Mahallemizde de bu çalışmalarımız tüm mahallelerimiz de olduğu devam edecek” dedi.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45