GENÇLER BU PROJEYİ ÇOK SEVECEK !

Eylül 26 ,2022Şehzadeler Belediyesi, 16 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçireceği Şehzadeler Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi projesinin inşaatı yükseliyor. Proje tamamlandığında Manisa'nın önemli bir eksiği giderilmiş olacak. Öğrenciler son derece modern imkanlara sahip merkezde diledikleri gibi ders çalışabilecekken,  merkez içerisinde yer alacak atölyeler de çeşitli konularda eğitim imkanı sunacak.

 

Şehzadeler Belediyesi’nin eski Adliye Lojmanları olarak bilinen Yarhasanlar Mahallesi’ndeki 1.453 m2’lik alanda,  16 Milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçireceği Şehzadeler Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi’nin inşaatı hızla devam ediyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  "Hemşerilerimizin geniş kütüphanesinden faydalanabileceği, gençlerimizin kitap okuyacağı, ders çalışacağı, gençlik merkezi’ndeki etkinlik ve kurslardan istifade edebilecekleri, şehrin tam kalbinde, yürüme mesafesinde güzel ve modern, son teknoloji ile donatılmış bir mekan olacak.” dedi.

MİLLET KÜTÜPHANESİ

Millet Kütüphanesi'nin 44 m2’lik bir alanda yer alacağını ifade eden Başkan Çelik "Kitap okumak isteyen vatandaşlarımız, ders çalışmak isteyen öğrencilerimiz, araştırmacılarımız buradan istifade edebilecekler. Bu kütüphanemiz okulların açık olduğu dönemde 24 saat halkımıza hizmet verecek. Son teknoloji elektronik sistemler ile donatılmış olacak olan bu alana gelen vatandaşlarımıza numaratör aracılığıyla birer numara verilecek ve bu sayede kişi hangi masaya oturacağını bilecek. Yine bu şekilde kişinin kullandığı masayı ne kadar süre ile kullandığının da takibi yapılacak. Kullanılan masa yarım saat boş bırakılırsa oradan yararlanmak için bekleyen bir diğer vatandaşımız o masaya yönlendirilecek. Bu katta ayrıca yer alacak ikram alanında Millet Kütüphanesi’nden istifade eden, vatandaşlarımıza belli saatlerde çorba ve çay servisi de ücretsiz olarak yapılacak." dedi.   

GENÇLİK MERKEZİ VE ATÖLYELER

Projenin  gençlik merkezi kısmıyla ilgili de bilgi veren Başkan Çelik "Burada 10 sınıfımız ve atölyelerimiz yer alacak.  Tesisimizde, ülkemizin bütün dünyaya örnek olan milli teknoloji hamlesi hedefleri doğrultusunda, gençlerimizin teknolojik bilimsel çalışmalar konusunda, kendilerini geliştirmelerini sağlayacak atölyelerimiz kurulacak. Bunlardan ilki Deneyap Üretim Merkezi olacak. Burada Kodlama Atölyemiz bulunacak. Öğrenci kardeşlerimiz robotik ve kodlama alanında kendilerini geliştirerek, üreten bir nesil olacak.  Bir diğer merkezimiz Bilim Teknoloji Merkezimiz olacak. Burada da Matematik Atölyemiz yer alacak. Burada matematik bilimine ait ön öğrencilerimizin yargılarını yıkma ve matematiksel kavramları oyunlar aracılığı ile farkına varmadan içselleştirmesi sağlanacak. Müzik Eğitim Merkezimizi de tesisimizde hayata geçiriyoruz. Bu atölyemiz de, çocuklarımızın sesin müziğe nasıl dönüştüğünü fark etmesini,  gençlerimizin ritim ve işitsel algı becerilerinin geliştirilerek, müziğe karşı ilgisini artırmayı hedefleyen eğitimler yapılacaktır. Çocuklarımız bu merkezimizde bir yandan eğlenirken, bir yandan da müziği öğreneceklerdir. Bu alanda ayrıca, enstrüman ve seslerin aynı anda kayıt edilebileceği, son teknolojik imkânlarla, yapılmış bir ses stüdyomuz da yer alacaktır.   E-spor alanında kendini geliştirmek isteyen gençlerimizin teknolojik yeteneklerine de yatırım yaparak, e-Spor Merkezi’mizi de Gençlik Merkezimiz bünyesinde açıyoruz.” dedi.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45