E SPOR ŞEHZADELER VOLARANT TURNUVASI ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

Mayıs 06 ,2022Şehzadeler Belediyesi’nin Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Elektronik Spor Federasyonu iş birliğiyle düzenlediği  ‘E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası’nda dereceye giren takımlara ödülleri törenle verildi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Burada sözünü veriyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni turnuvalarla yine gençlerimizin yanında olacağız. Manisa’daki gençlerimizin ulusal ve uluslararası müsabakalarda mücadele ederek başarılı olmasını ve Manisa’mızın ismini duyurmasını istiyoruz.” dedi.

 

24 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ‘E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası’ sona erdi. Turnuvanın şampiyonlarına ödülleri törenle verildi. Tarihi Kurşunlu Han’da gerçekleştirilen ödül töreninde Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Cevat Taş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Türkiye Elektronik Spor Federasyonu İl Temsilcisi Gürdal Yolcu ve Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir hazır bulundu.

“MANİSALI GENÇLER E SPORDA ÇOK BAŞARILI SONUÇLAR ALACAKLAR”

Törende turnuvanın düzenlenmesine destek veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’e teşekkür eden Elektronik Spor Federasyonu İl Temsilcisi Gürdal Yolcu şöyle konuştu; “Son zamanlarda gelişen e spora siz değerli yöneticilerimizle birlikte değer katmaya devam ediyoruz. Ben inanıyorum ki Manisalı gençler e sporda çok başarılı sonuçlar alacaklardır. E sporda sadece ili değil, ülkeyi değil, dünyayı fethedecekler.”

“BRANŞLARIMIZA E SPORU DA DAHİL ETTİK”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ise Şehzadeler Belediyesi’nin spora verdiği destekler nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür ederek şöyle dedi; “46 branşımız var. Bu branşlarımıza gerçekleştirdiğimiz etkinlikle e sporu da dahil ettik.  Bunda Gürdal kardeşimin de çok ciddi katkısı var. En son e spor gelişiyor Ömer Başkanımız da destek verdi, birşeyler yapalım dediğinde bakanlığımız da  e spora destek  için start vermişti. İzmir,  Kayseri, İstanbul ve Manisa’da bu start verildi. Manisa’da öncülüğünü de Ömer Başkanımız yapmış oldu.” Manisa’da 17 ilçesiyle birlikte sporda bir çağ açtıklarını belirten Öztürk “Bunda en büyük pay Sayın Bakanımızındır. Manisalı bir Bakanımızın var. Destekleri için Sayın Valimize, Belediye Başkanlarımıza ve özellikle Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.  Tarihi hizmetler, yatırımlar yapıyoruz şuan. 46 branşımızın 46’sında da iddialıyız. Olimpiyatlara sporcu göndereceğiz.” dedi. 

“AÇIK ALANDA DA SPOR YAPIN”

Öztürk e spor oyuncularından bir de istek de bulunarak “Bu kardeşlerimiz bilgisayar başında. İnşallah başarılı olacaklar. Fakat biz onlardan da açık alanda da spor yapmalarını istiyoruz. Sadece bilgisayar başında kalmasınlar.” şeklinde konuştu.

“YENİ TURNUVALARLA YİNE GENÇLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

Tüm dünyada ve ülkemizde popüler olan hızla yaygınlaşan e-spora Şehzadeler Belediyesi olarak destek vermek istediklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise şöyle konuştu; “Bu kapsamda Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Elektronik Spor Federasyonu iş birliğiyle 24 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında  ‘E Spor Şehzadeler Volarant Turnuvası’ düzenledik. Next Game Park’ta gerçekleştirdiğimiz turnuvamıza 32 takım,  192 oyuncu kardeşimiz katıldı. Manisa’da ilk kez bu kadar geniş bir katılımla gerçekleştirilmiş bir turnuva oldu. Burada sözünü veriyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni turnuvalarla yine gençlerimizin yanında olacağız. Manisa’daki gençlerimizin ulusal ve uluslararası müsabakalarda, mücadele ederek başarılı olmasını ve Manisa’mızın ismini duyurmasını istiyoruz.”

“YENİ GENÇLİK MERKEZİNDE E SPOR MERKEZİ AÇILACAK”

Eski adliyenin yan tarafında yeni bir Millet Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi  inşa ettiklerini hatırlatan Başkan Çelik şöyle devam etti; “Projemizin inşaatı başladı. Burada hayata geçireceğimiz gençlik merkezimizin içinde genç kardeşlerimizin gelip oyun oynayabileceği tam donanımlı E -Spor Merkezini de hayata geçireceğiz.  Bunun müjdesini de turnuvamızın başlangıcında duyurmuştuk. Bugün bir kez daha hatırlatmış olalım.  Manisa’mıza, Şehzadelerimize, genç kardeşlerimize hayırlı olsun.  Bugün turnuvada dereceye giren kardeşlerimize ödüllerini takdim ediyoruz. Başarılı olan takımlarımızı tebrik ediyor, turnuvamıza katılan genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ayrıca turnuvaya kurumsal olarak destek veren Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk, Türkiye Elektronik Spor Federasyonu İl Temsilcimiz Gürdal Yolcu ve emeği geçen mesai arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.”  

ŞAMPİYON TAKIMLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Turnuva da birinci olan 2KP Takımına oyuncu klavyesi, ikinci olan Yeniçeriler Takımına oyuncu kulaklığı ve üçüncü olan 2GR8 Takımına oyuncu mausu hediye edildi. 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45