BİR FİNCAN KAHVEDEN ÖTE ....

Eylül 12 ,2023Şehzadeler Belediyesi'nin  TOKİ işbirliğiyle Sancaklıbozköy'de hayata geçirdiği toplu konut projesinde yeni evlerine yerleşen vatandaşlar,  mutluluklarını lokma hayrı yaparak gösterdi.  Etkinlikte vatandaşları yalnız bırakmayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik  daha sonra hak sahiplerinden Buket Tepe'nin evine konuk oldu. Başkan Çelik,  ikram edilen bir fincan kahveyi içerken "Bu bizim için bir fincan kahveden öte bir hayalin gerçeğe dönüşmesi. Projemizi yaparken 'inşallah kısa sürede bitirir, hak sahiplerine teslim eder ve onlarda da bizi davet ederlerse bir kahvelerini içeriz' demiştik. Çok şükür bu günleri gösteren Rabbimize." dedi.

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  beraberindeki AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ali Özyiğit ile birlikte Sancaklıbozköy Mahallesi'nde TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdikleri sosyal konut projesinde yeni evlerine yerleşen vatandaşların yaptığı lokma hayrına katıldı. Kuran tilaveti ve Mevlidi Şerifin okunduğu etkinlikte vatandaşlara hitaben konuşan Başkan Çelik,  yapılan hayrın kabul olması niyazında bulunarak,  son derece mutlu olduğunu ve bu mutluluğunu tarife kelimelerin yetmeyeceğini söyledi. Projenin hayata geçmesi için yıllarca emek verdiklerini, bugünse balkonlarda oturan aileleri, çocuk parkında oynayan çocukları gördüğünde çok mutlu olduğunu belirten Başkan Çelik şöyle konuştu;  " Bu projenin yapılabilmesi için çok emek verdik. Sayısız kere gidip geldik, TOKİ ve bakanlık yetkilileri ile görüştük.  Yoğun çaba ve gayretlerimizin ardından yatırım planına alındı ve iki yıllık inşaat sürecinin ardından konutlarımız tamamlandı. Bugün bir babanın evladına sunmayacağı  şartlarda,  devletimizin sunduğu imkanlarla adeta kira öder gibiden de daha düşük fiyatlarla  konutlara kavuşuldu.  Hepiniz için hayırlı olsun. Rabbim sağlık ve afiyet içerisinde oturmayı nasip etsin. Site yönetimi, muhtarımız ve vatandaşlarımız ile sürekli görüşüyoruz. Eksiklerin giderilmesi için belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, diğer kurum ve kuruluşlarla da irtibat sağlıyoruz. Burası her geçen gün daha da güzelleşecek cazibe merkezi haline gelecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. AK Parti Manisa Milletvekillerine, Çevre ve Şehircilik bakanımıza ve bakanlık bürokratlarına, Türkiye'deki konut hamlesinin mimarı ve burada da imzası bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a tüm hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum."

 

Etkinlik sonrasında, Başkan Çelik ve beraberindekiler, hak sahiplerinden Buket Tepe'nin evine konuk oldu. Samimi bir sohbet gerçekleştiren heyet, mahalle sakinlerinin taleplerini de dikkatle dinledi. Başkan Çelik,  ikram edilen kahveyi içerken "Bu bizim için bir fincan kahveden öte bir hayalin gerçeğe dönüşmesi. Projemizi yaparken 'inşallah kısa sürede bitirir, hak sahiplerine teslim eder ve onlarda da bizi davet ederlerse bir kahvelerini içeriz' demiştik. Çok şükür bu günleri gösteren Rabbimize." dedi. 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45