BAŞKAN DURBAY, ÖĞRENCİSİ OLDUĞU CBÜ'DE MEZUNİYET HEYECANINA ORTAK OLDU

Haziran 11 ,2024CBÜ İşletme Fakültesi'nde düzenlenen mezuniyet törenine katılan Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Törende öğrencilere seslenen Başkan Durbay  “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i çok çalışarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun." dedi.

 

CBÜ (Celal Bayar Üniversitesi) İşletme Fakültesi'nde 130 öğrenci,  düzenlenen mezuniyet töreni ile sembolik diplomalarını alarak,  yeni hayatlarına ilk adımlarını attı.  Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan törende  CBÜ Rektörü Prof.Dr. Rana Kibar'ın yanı sıra, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Doğan,  öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri de hazır bulundu. 

"YOLUNUZ AÇIK OLSUN"

Törende yaptığı konuşmada öğrenci ve ailelerine seslenen Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, kendisinin de CBÜ'de öğrenci olduğunu ve doktora yaptığını, aynı kampüste öğrencileri ile birlikte aynı havayı soluduğunu  dile getirerek şöyle devam etti "Milli Mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın ismini taşıyan Celal Bayar Üniversitesi Ege Bölgesi’nin en büyük 3. üniversitesinden birisi olmasının yanı sıra, ülkemizin dört bir yanında mezun verdiği öğrencilerinin başarılarıyla da bilinmektedir. Bugün mezun olan genç arkadaşlarım, bundan böyle iş hayatının dinamikleri içerisinde kariyerlerinize devam edecek, ülkemiz ekonomisine önemli kazanımlarda bulunacaksınız. Her birinizin alanlarında donanımlı, problem çözebilen yöneticiler ve girişimciler olacağınıza yürekten inanıyorum. Sevgili genç arkadaşlarım, “Bütün ümidim gençliktedir” diyen bağımsızlık mücadelemizin kahramanı,  Başkomutan, Başöğretmen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i çok çalışarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun."

CBÜ Rektörü Prof.Dr. Rana Kibar da, 130 öğrenciyi mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek  "Bizlere 4 yıl önce emanet olarak verdiğiniz çocuklarınızı değerli öğretim üyelerimizle her birini alanında uzman donanımlı birer meslek sahibi olarak yetiştirdik ve bugün onları sizlere geri veriyoruz. Onların bu başarıları ile ne kadar gurur duysanız azdır" dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere sembolik diplomaları verildi ve  geleneksel kep atma etkinliği gerçekleştirildi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45