BAŞKAN DURBAY ENGELLERİ AŞAN GENÇLERLE BULUŞTU

Mayıs 15 ,2024Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Tilkisüleymaniye Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim alarak engelleri aşan gençlerle buluştu. Merkezde, öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceleyen Durbay, bundan sonraki yıllarda 10-16 Mayıs günlerinin engelleri aşma günü olarak kutlaması için çalışacağını ifade etti.

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Tilkisüleymaniye Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. 21 yaş üstü engelli bireylerin eğitim aldığı yaşam merkezindeki etkinliğe Başkan Gülşah Durbay’ın yanı sıra Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Karaokay ve engelli aileleri katıldı. Başkan Durbay, katılımcılarla birlikte etkinlik öncesi SOGEP ( Sosyal Geli̇şmeyi̇ Destekleme Programı) kapsamında Bi̇li̇m Sanayi̇ ve Teknoloji̇ Bakanlığı’nın desteğiyle Şehzadeler Belediye’si tarafından yaptırılan merkezde öğrencilerin eğitim aldığı derslikler inceledi. Durbay, burada öğrencilerle yakından ilgilenerek, yaptıkları etkinlikler hakkında sohbet etti.

“10-16 MAYIS’I ENGELLERİ AŞMA GÜNÜ OLARAK KUTLAMAK İSTİYORUZ”

Merkezdeki öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan etkinliğe geçen Başkan Durbay, burada yaptığı konuşmada 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Günü’ne vurgu yaparak,  “18 öğretmen ve 22 kayıtlı öğrenci̇mizin bulunduğu merkezi̇mi̇zde korumalı i̇şyeri̇ni̇n hari̇ci̇ndeki tüm  kurslar öğrenci̇leri̇mi̇ze veri̇lmektedi̇r. Şehzadeler Belediyesi olarak her zaman engelli bireylerimizin, ailelerin ve derneklerin yanında ve destekçisiyiz. Amacımız birlikte el ele vererek engelleri ortadan kaldırmak. Bundan sonraki yıllarda engelliler günü değil, engelleri aşma günü olarak kutlamak istiyoruz. Bunu da el ele vererek, engelli bireylerimizi yaşama katarak sağlayacağımıza inanıyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin oluşturduğu müzik grubu protokol ve ailelere kısa bir konser verdi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45