BAŞKAN ÇELİK 'ÜZÜMLER DE BİZDEN' DEMİŞTİ, SÖZÜNÜ TUTTU

Eylül 21 ,2020Koronavirüs salgını sonrası ara verilen eğitim öğretim faaliyetleri bugün ilköğretim 1. sınıfların uyum dersleri ile yeniden başlarken;  ders başı yapan minik öğrencilere Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in sözünü verdiği kuru üzümler belediye görevlilerince dağıtıldı.  Bin 700 paket kuru üzüm öğrenciler ile buluşturulurken dağıtımların devam edeceği belirtildi.

 

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye’de de etkili olunca eğitim öğretim faaliyetlerine ara verilmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da okullarından uzak kalan öğrencilere eğitim öğretimin yeniden başladığı gün ilk teneffüsü 40 dakika yapacağı sözünü vermişti.  Bakan Selçuk’un bu hamlesi bir kampanyaya dönüşmüş kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri de öğrencilere ilk okul gününde çeşitli ikramlarda bulunacaklarını dile getirmişlerdi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise Şehzadelerdeki öğrencilere enerji ve sağlık deposu Manisa’nın meşhur kuru üzümü Sultani Üzüm’den ikram edileceğini açıklamıştı. Uzunca bir aradan sonra 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı ilköğretim 1. Sınıf öğrencilerinin uyum dersleri ile başladı. Okulun ilk gününde Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in sözünü verdiği kuru üzümler,  belediye görevlilerince ders başı yapan öğrencilere dağıtıldı

“İKRAMLARIMIZ ŞİFA OLSUN, GÜÇ KUVVET VERSİN.”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik  “Öğrenci kardeşlerimiz pandemi nedeniyle epey bir süre uzak kaldıkları okullarına yeniden kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Ülkemizde okullarımız kademeli olarak eğitim öğretim faaliyetlerine yeniden başlıyor. Diliyor ve arzuluyoruz ki öğrenci kardeşlerimiz bir daha böylesi bir ayrılığı yaşamak zorunda kalmazlar. Ülkemiz ve dünyamız tez zamanda koronavirüs belasından kurtulur,  tüm öğrencilerimiz ders başı yapar, hayatımız yeniden  normale döner. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk öğrenci kardeşlerimize yeniden okula kavuşacakları ilk gün ilk teneffüsü 40 dakika yapma sözü vermiş, biz de öğrenci kardeşlerimizin enerji ve şifa kaynağı kuru üzümleri de bizden demiştik. Okullarımızda yeniden çocuklarımızın cıvıltısını duymanın sevincini ve sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrenci kardeşlerimize ikramlarımız şifa olsun, güç kuvvet versin. 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında tüm öğrenci kardeşlerim ve kıymetli öğretmenlerimize başarılar diliyorum. ” şeklinde konuştu.  İlk gün ders başı yapan okullarda görevlilerce bin 700 paket kuru üzüm öğrencilere ikram edilirken,  dağıtımların devam edeceği belirtildi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45