BAŞKAN ÇELİK TEKNOFEST'İN ŞAMPİYONLARINI ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

Eylül 26 ,2022Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediyenin destekleri ile bu yıl Samsun'da yapılan  TEKNOFEST 2022 yarışmalarına katılarak  Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanındaki projeleriyle Türkiye birincisi olan ve aynı zamanda En İyi Sunum Ödülü kazanan Manisa Bilim Sanat Merkezi'nin başarılı öğrencilerini misafir ederek,  onları altınla ödüllendirdi.  

 

Manisa Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri  Taha Arben Vurgun, Ayşe Nehir Nalbantoğlu  Danışman Öğretmenleri Sözer Vurgun ile birlikte, Şehzadeler Belediyesi'nin destekleri ile  bu yıl Samsun'da yapılan  TEKNOFEST 2022 yarışmalarına katılarak,   Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanındaki projeleriyle Türkiye birincisi oldu ve aynı zamanda En İyi Sunum Ödülü kazandı.  Başarılı öğrenciler ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alırken; Manisa'yı gururlandıran ekibi Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  belediyede misafir ederek,  altınla ödüllendirdi. Ziyarette Manisa BİLSEM Müdürü Özgür Emeksiz, Müdür Yardımcısı Samet Nalbantoğlu, ve TÜBİTAk -TEKNOFEST Temsilcisi Mine Ayyıldız da hazır bulundu.

"TEBRİK EDİYOR, ALINLARINDAN ÖPÜYORUM"

Başkan Çelik,  TEKNOFEST'in kahramanları başarılı öğrencileri misafir ettiklerini dile getirerek şöyle konuştu; " TEKNOFEST 2022'de 81 il ve 107 ülkeden 154 bin takım ve 600 bin katılımcı arasından 27 bin 715 takım finale kaldı.  Engelsiz Yaşam Teknolojileri alanındaki projeleri ile 11 bin 309 proje arasından Türkiye birincisi olan ve aynı zamanda En İyi Sunum Ödülü  Manisa Bilim Sanat Merkezi'nin öğrencileri Ayşe Nehir Nalbantoğlu  ve Taha Arben Vurgun kardeşlerimiz ile danışman öğretmenleri  Sözer Vurgun, bilindiği gibi  ödüllerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden almışlardı.  Bugün bu yavrularımızı Şehzadeler Belediyemizde misafir ediyoruz. Kendilerini tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum. İnanıyorum ki bu çocuklarımız bu tür etkinliklerde aldıkları nitelikli eğitimle birlikte çok daha büyük başarılara imza atacaklardır. Yetiştirilmelerinde yoğun emek ve katkıları olan  başta okul idareci öğretmenleri olmak üzere ailelerine çok teşekkür ediyorum. TEKNOFEST organizasyonuna büyük emek veren Selçuk Bayraktar ve ekibine, bu çalışmaların himayelerinde gerçekleştiği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum."

BAŞKAN ÇELİK'E TEŞEKKÜR ETTİ

Alınan başarının Manisa'yı gururlandırdığını ifade eden  Manisa BİLSEM Müdürü Özgür Emeksiz ise şöyle dedi; "Bu süreçte her daim desteklerini hissettiğimiz Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik'e çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de belediyemizin desteği ile Bilim Sanat Merkezi olarak  Türkiye çapında başarılar elde edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu. 

ÖĞRENCİLERLE TEKNOFEST POZU

Başkan Çelik,  başarılı öğrencileri altınla ödüllendirirken;  TEKNOFEST montu giyerek,  öğrenciler ile birlikte TEKNOFEST pozu verdi. 

 

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45