BAŞKAN ÇELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞANTİYESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Eylül 15 ,2023Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alarak, şantiye nedeniyle bölgede yaşanan bazı sıkıntıların çözümüne ilişkin de toplantı yaptı. Başkan Çelik "Biz çalışmaları civarda yaşayanları rahatsız etmeden tamamlamak istiyoruz  ancak istemesek de bir miktar toz oluyor. Şehrimize 1 katrilyonluk yatırım kazandırılıyor. Bu kadar büyük bir çalışma yapılırken de bazı rahatsızlıklarımız oluyor. Komşularımızdan bu noktada özür diliyor, biraz daha sabır  istiyor, anlayışlarına sığınıyoruz." dedi.  

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  beraberindeki başkan yardımcıları ve teknik ekipler ile birlikte kentsel dönüşüm projesinin şantiyesinde incelemelerde bulundu.  Şantiye yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Çelik,  çalışmalar hakkında bilgi aldı çalışmalar nedeniyle bölgede yaşanan bazı sıkıntıların çözümüne dair görüş alışverişinde bulundu.

 

"İNŞAAT PROBLEMSİZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"

Şantiyede incelemelerde bulunan Başkan Çelik  Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiklerini hatırlatarak şöyle konuştu; "Burada 605 konut ve 54 dükkan yerinde dönüşüm  mantığıyla yenileniyor. 34 blok inşa edilecek. Şuanda 5 tane blokun inşaatları devam ediyor. Bazı bloklar 3. kat seviyesinde. Yine 4 tane blokta temel atma hazırlıkları tamamlandı. 15 gün içerisinde temel atımları tamamlanmış olacak. Bir taraftan da alanın tamamında hafriyat  çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda  % 60 seviyesinin üzerinde hafriyat çalışmaları tamamlanmış durumda.  Önümüzdeki birkaç ay içerisinde de kalan  çalışmalar da tamamlanmış olacak ve akabinde de alanın tamamında kuleleri, yükselen blokları görmüş olacağız. İnşaat çalışmalarımız problemsiz bir şekilde devam ediyor."

 

"TOZLA İLGİLİ SIKINTININ ÇOĞU GİTTİ AZI KALDI"

Şantiye sınırına bitişik,  1. etap dönüşüm projesinin dışında kalan bazı konutların ulaşımla ilgili sıkıntıları olduğunu  kaydeden Başkan Çelik,  bu sorunun giderilmesi için de verimli bir toplantı yaptıklarını söyledi.  Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; "Mümkün mertebe bu civarda yaşayan hiçbir vatandaşımızı rahatsız etmeden bu çalışmaları tamamlayalım istiyoruz. Ancak istemesek de bir  miktar toz oluyor. Her gün burada sulama çalışması, zaman zaman da ciddi temizlik çalışması yapıyoruz. Biraz daha sabır diyoruz. 1 katrilyonluk bir yatırım şehrimize kazandırılıyor. Burada 605 aile yeni konutlarına kavuşacak. Bu kadar büyük bir çalışma yapılırken de ister istemez çevremize de bazı rahatsızlıklarımız var. Komşularımızdan bu noktada özür diliyor, onların anlayışlarına sığınıyoruz. Tozla ilgili sıkıntının çoğu gitti azı kaldı. Bundan sonraki süreçte de büyük bir dikkat içerisinde bu çalışmaları sürdürmüş olacağız. Şimdiden hak sahiplerine hayırlı olsun"

Başkan Çelik ve beraberindekiler daha sonra proje dışında kalan ancak şantiye nedeniyle ulaşım sıkıntısı yaşayan bölgelerde yerinde incelemelerde bulundular. Mahalle muhtarlarının da hazır bulunduğu incelemeler sırasında Başkan Çelik,  sorunun çözümü için ekiplere kısa sürede çözmeleri talimatını verdi.

 

 

 

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Linkler

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Ergen Cad. No:2 45020 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45