Şehzadeler'in İkram Çeşmesinden yılda 740 bin kişi faydalanıyor

Eylül 13 ,2018Şehzadeler Belediyesinin ilçenin üç farklı noktasına kurduğu ikram çeşmelerinden yaz ayları süresince dağıtılan soğuk meşrubat ikramından yaklaşık 330 bin vatandaş faydalandı.

Şehzadeler Belediyesi tarafından ilçenin 3 farklı noktasına monte edilen İkram Çeşmeleri, kış aylarında her sabah çorba dağıtılırken, yaz aylarında da vatandaşlara akşam saatlerinde soğuk limonata ikramı yapılıyor. Yaz aylarında 140 süreyle günlük 600 litre soğuk meşrubat ikramının yapıldığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bu yıl içerisinde yaklaşık 330 bin vatandaşın soğuk limonata ikramından faydalandığını ifade etti.

Okul sezonunun açılması ile birlikte her sabah çorba ikramının yeniden başlayacağını ifade eden Başkan Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak Manisa’da ilk defa başlatmış olduğumuz İkram Çeşmeleri projemizden her gün binlerce vatandaşımız faydalanıyor. Kış aylarında 170 gün boyunca her sabah işlerine gitmek üzere duraklara gelen vatandaşlarımıza ve öğrenci kardeşlerimize 600 litre sıcak çorba ikramımız oluyor. Yaz aylarında da çorba ikramımızın yerine 140 gün boyunca da soğuk meşrubat ikramımız oluyor. Kışın 410 bin vatandaşımız İkram Çeşmemizden faydalanırken, yaz aylarında da 330 bin vatandaşımız İkram Çeşmemizden faydalanıyor. Şehrimizin 3 farklı noktasında bulunan İkram Çeşmelerimizden yıl içerisinde yaklaşık 740 bin vatandaşımız faydalanmış oluyor. Havaların sıcak olması nedeni ile bir süre daha İkram Çeşmelerimizden akşam saatlerinde soğuk meşrubat ikram etmeye devam edeceğiz. Okulların açılması ve havaların serinlemesi ile birlikte her sabah sıcak çorba ikramımızı başlatacağız” dedi.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45