Şehzadeler'de Ramazan dolu dolu geçecek

Haziran 17 ,2015Şehzadeler Belediyesi tarafından hazırlanan Ramazan Geceleri 2015 programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı yine binlerce Manisalıya ev sahipliği yapacak. 29 gün boyunca hem büyüklere hem de küçüklere yönelik etkinlikler gerçekleştirilecek. Ayrıca her gün 500 kişilik iftar yemeği verilecek.

Şehzadeler’de Ramazan Geceleri bu yılda dolu dolu geçecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 29 gün boyunca hem büyüklere hem de küçüklere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Her gün 500 kişilik iftar sofrası kurulacak. Akşamları Osmanlı kıyafeti giymiş kişiler tarafından 1000 kişilik şerbet ve limonata ikramı yapılacak. Cumhuriyet Meydanı’na kurulacak sahnede teravih öncesi ve sonrası olmak üzere konser, söyleşi, tiyatro, çocuk oyunları, geleneksel temaşa sanatları, sema gösterileri vb. etkinlikler gerçekleştirilecek. Teravih öncesi programlar çocuklara yönelik olacak. Etkinlikler kapsamında 20 konser, 2 kuran ziyafeti, 3 tiyatro, 2 söyleşi ve 29 gün boyunca çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenecek. Bu yıl da hediyelik eşya stantlarının yer aldığı Ramazan Çarşısı kurulacak. Çarşının içinde lunapark ve kafeterya da yer alacak.

MANİSALILAR TASAVVUF MÜZİĞİNE DOYACAK

Ramazan ayı boyunca tasavvuf müziğinin tanınmış isimleri ile yerel sanatçılar sahne alacak. Ömer Faruk Altunağa, Orhan Çakmak, Ömer Karaoğlu, Eşref Ziya Terzi, Mustafa Özcan Güneşdoğdu, Abdurrrahman Sadien, Aykut Kuşkaya konserleri gerçekleştirilecek. Bosna Hersek Kardeşlik Gecesi’nde Bosnalı sanatçı Armin Muzafferija sahne alacak. Ali Tel ve Ahmet Yüksel tarafından Kur'an ziyafeti gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Ahmet güç ve Tarihçi Talha Uğurluel’in söyleşisi olacak. Ayrıca 80’ler dizisi oyuncularının sahne alacağı ‘İnim İnim İnleyen Nameler’ tiyatro gösterisi yer alacak. Şehzadeler Belediyesi Korosu da Ramazan etkinlikleri kapsamında konser verecek. 

YAYINLARIMIZ


ŞEHR-İ ŞEHZADELER EKİM 2017
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45