ŞEHZADELER BELEDİYE MECLİSİ YENİ DÖNEMİN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Nisan 15 ,2019Şehzadeler Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirdi.  ‘Bismillah’ diyerek,  toplantıyı başlatan Başkan Çelik “Artık yarış dönemi bitmiştir. Birlik ve beraberlik içinde hizmet etme dönemidir.” dedi.   

31 Mart seçimlerinin ardından göreve seçilen Şehzadeler Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Kültür Sitesi Meclis Salonu’nda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirdi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Meclis’te, 15 madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  ‘Bismillah’ diyerek yeni dönemin ilk meclisini başlattıklarını dile getirerek şöyle konuştu; “31 Mart’ta yerel seçimler yapıldı ve millet iradesini sandıkta ortaya koydu.  Neticesinde de belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz Türkiye genelinde seçildi. Başta Manisa’daki belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Artık yarış dönemi bitmiştir. Birlik ve beraberlik içinde hizmet etme dönemidir. Hz. Mevlana’nın dediği gibi “Dün, dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni bir gün, yeni bir şeyler söylemek lazım.  Bundan sonra inanıyorum ki; demokrasi kültürümüze yakışır bir şekilde, nezaketi elden bırakmadan,  birlikte ilçelerimiz ve şehrimiz için ne yapabilirizin çabası ve gayreti içerisinde, kararlar alınarak hizmet edilecektir.”

MECLİS KATİP ÜYELERİ SEÇİLDİ

İlk Meclis’in açılışta Meclis Katip üyeliklerini en genç Meclis üyeleri olan Ömer Geriter ve Murat Yörük yaptı.  Daha sonra Meclis Katip üyelikleri için seçim yapıldı.  Oylama sonucunda Meclis Katip üyeliklerine Murat Yörük ve Ali Özyiğit seçildi.   

 

BAŞKAN VEKİLERİ BELLİ OLDU

Meclis’te,  Meclis 1. ve 2.  Başkan Vekillerinin belirlenmesi de görüşülerek karara bağlandı. Yapılan oylama neticesinde; Meclis 1. Başkan Vekili Selman Keresteci, Meclis 2. Başkan Vekili Mehmet Güzgülü olarak seçildi.

ŞEHZADELER ÇİFTÇİ MALLARI KORUMA MECLİSİ SEÇİLDİ

Meclis’te,  Şehzadeler Çiftçi Malları Koruma Meclisi üyeleri ile Koruma Murakabe Heyeti üyeleri de seçildi. Meclis üyelerinin yanı sıra Ziraat Odası ve MTSO Meclis üyelerinin de oy kullandığı seçimlerde iki liste yarıştı. Yapılan oylama sonucunda Ural Üncü başkanlığındaki liste seçildi.  Buna göre Şehzadeler Çiftçi Malları Koruma Meclisi üyeleri Ural Üncü, Uğur Akay, Ahmet Özcanlar, Coşkun Çağlayanırmak ve Boran Özseyhan oldu.

 

ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ

Toplantıda yeni dönemde görev yapacak encümen üyelerinin belirlenmesi de görüşülen maddeler arasında yer aldı. Yapılan oylama neticesinde Murat Yörük, Ali Delen ve Dilek Samanlı encümen üyesi olarak seçildi.

BAŞKAN ÇELİK YERİNİ KERESTECİ’YE BIRAKTI

İhtisas komisyonlarının kurulması ve komisyonların üye seçimlerinin de gerçekleştirildiği Meclis toplantısında, Denetim Komisyonu’nun raporu ile Şehzadeler Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporları görüşüldü ve kabul edilerek karara bağlandı.  Faaliyet raporlarının görüşülüp oylanması sırasında Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yerini Meclis 1. Başkan Vekili Selman Keresteci’ye bırakarak, Meclis Salonu dışına çıktı.  Maddenin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Başkan Çelik,  oturumu yönetmeye kaldığı yerden devam etti.

SONRAKİ MECLİS 3 MAYIS’TA

Şehzadeler Belediyesi’ni Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda temsil edecek üyenin belirlenmesinin görüşüldüğü gündem maddesi sonrası bu göreve Abdurrrahim Demirezen seçildi.  Şehzadeler Belediyesi’ni Tarihi Kentler Birliği Meclisi’nde temsil edecek isim ise Atilla Efendioğlu oldu.  Diğer gündem maddelerinin de görüşülüp karara bağlandığı Meclis’in bir sonraki toplantısını 3 Mayıs Cuma günü saat 18:00’da gerçekleştirmesi kararlaştırıldı.  Toplantının sonunda Meclis üyeleri ilk toplantının anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45