Başkan Çelik'ten önemli uyarı

Haziran 13 ,2018Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanacak olan vatandaşların seçmen bilgi kartlarının muhtarlıklarda dağıtıma başladığını ifade ederek 18 Haziran tarihine kadar vatandaşların Muhtarlıklardan alabileceklerini ifade ederek vatandaşlara uyarıda bulundu.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanma işlemi için gerek olan seçmen bilgi kartları hakkında vatandaşlara bir çağrıda bulundu. Kendisine ait seçmen bilgi kartlarını Çarşı Mahalle Muhtarı Vahit Karacalar’dan imza karşılığında teslim alan Başkan Çelik, vatandaşlara çağrıda bulundu.

18 Haziran tarihine kadar seçmen kartlarının mutlaka Muhtarlıklardan alınması gerektiği uyarısında bulunan Başkan Çelik  “24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi yapılacak. Seçimlerle ilgili de seçmen bilgi kartlarımızı muhtarlıklarımızdan almamız gerekiyor. Ben de Çarşı Mahallesi Muhtarı Vahit Karacalar’dan seçmen kartımı imza karşılığında alıyorum. Vatandaşlarımız seçmen bilgi kartlarını 18 Haziran’a kadar muhtarlıklarımızdadır. Ondan sonra da Seçim Kurulu’na tekrar iade edilecek. İnternetten de sandık numaramızı tespit ederek, oyumuzu kullanabiliriz. Ancak seçmen bilgi kartlarımızla da daha rahat oluruz. Tüm vatandaşlarımız, muhtarlıklarımızdan 18 Haziran’a kadar seçmen bilgi kartlarını alsınlar. Çünkü muhtarlarımız Ramazan nedeniyle akşam gittiğinde insanları bulamıyor. Gündüz uyuyanlar ya da mukabeleye gidenler oluyor. Biz de vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Oy değerlidir. Mutlaka tüm vatandaşlarımız tercihlerini sandığa yansıtmalıdır. Gelişmiş demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Bu noktada da oylarımızı kullanmak için, ülkemizin geleceği ile ilgili kararımızı ifade etmek için seçmen bilgi kartlarımızı 18 Haziran’a kadar muhtarlıklarımıza giderek muhtarlarımızdan alalım” dedi.

“VATANDAŞLAR SEÇMEN BİLGİ KARTLARINI MUHTARLIK BİNAMIZDAN ALABİLİR”

Ramazan ayı olması nedeni ile vatandaşlara ulaşmakta zorlandıklarını ifade eden Muhtar Vahit Karacalar “Seçmen bilgi kartlarını vatandaşlarımıza dağıtmaya başladık. Ancak akşam çıktığımızda, herkes Teravih Namazına gittiğinden ya da evde olmadıklarından dolayı vatandaşlarımıza ulaşamıyoruz. Eğer vatandaşlarımız, muhtarlığa uğrarsa ve seçmen bilgi kartlarını alırlarsa, oy kullanırken sandık görevlilerinin işlerini kolaylaştırmış oluruz. Vatandaşlarımız bir an önce seçmen kâğıtlarını alırlarsa bizi de memnun ederler” dedi.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHR-İ ŞEHZADELER EKİM 2017
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45