Başkan Çelik 'Ramazan değişim ve dönüşüm, tam bir kurtuluş ve yeniden doğuştur'

Mayıs 15 ,2018Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Ramazan ayı nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Çelik yayımladığı mesajında “Ramazan değişim ve dönüşüm, tam bir kurtuluş ve yeniden doğuş ayıdır.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik 11 Ayın Sultanı Ramazan ayı nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı. Tüm İslam âlemi olarak Ramazanın büyük bir sevinç ve heyecanla karşılandığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “11 ayın sultanı Ramazanı sevinç ve heyecanla karşılıyoruz. Sevinçliyiz, heyecanlıyız çünkü Ramazan Allah katından bize sayısız nimetlerle gelen kutlu bir misafirdir. Ramazan bize rahmet, mağfiret, bereket, kardeşlik bağlarını yeniden inşa etmeyi getirir. Ramazan çoraklaşan gönüllerimizi rahmete kavuşturmaya, sahip olduğumuz nimetleri ve hayatımıza anlam katan, bizi değerli kılan başka insanları, biyolojik ve ruhi varlığımızı fark ettirmeye, bizi değiştirmeye gelir. Ramazan bize tüm azalarımızla tuttuğumuz oruçla kendimiz olmayı, emrolunduğu gibi dosdoğru olmayı, kul olmayı, anne, baba, evlat, eş, kardeş, komşu ve dost ve olmayı, paylaşma ve yardımlaşmayı hatırlatır. Ramazan bize içinde sayısız nimetlerle bedenimizi, ruhumuzu, nefsimizi, kişiliğimizi yeniden inşa etmeyi ve kendimizi değiştirip dönüştürmemiz için Kur’an-ı, orucu, iftarı, sahuru, zekâtı, fitreyi, teravihi, kadir gecesini ve bayramı getirir. Bu manasıyla Ramazan değişim ve dönüşüm, tam bir kurtuluş ve yeniden doğuş ayıdır” dedi.

“HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN!”

Şehzadeler Belediyesi olarak her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’ da da hayırseverlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam edeceklerini belirten Başkan Çelik “Ramazanın feyz ve bereketinden tüm hemşerilerimizin eksiksiz istifadesine yardımcı olmak amacıyla Şehzadeler Belediyesi olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu Ramazanda da yardımlarınızı ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırmaya, büyük ailemiz Şehzadeleri Cumhuriyet meydanında ve mahallelerimizdeki iftar sofralarında ikramınızla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu nedenle tüm hayırsever kardeşlerimi “Şehzadeler Belediyesinin İyilik Hareketine katılmaya davet ediyorum. Rahmet ayı ramazanda iyilik yapıp iyilik bulmaları için “Şehzadeler Belediyesi bünyesindeki İYİBANK’a yardımlarını, fitre ve zekâtlarını ulaştırmalarını diliyorum. Bu vesileyle mübarek Ramazan ayının aziz milletimize, gönül coğrafyamıza, acılar içinde kıvranan İslam Âlemine ve kıymetli hemşerilerime adalet, merhamet, sevgi ve kardeşlik getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

YAYINLARIMIZ


ŞEHR-İ ŞEHZADELER EKİM 2017
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45