Başkan Çelik 'Fiyat artışlarının takipçisiyiz'

Ekim 07 ,2018Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın usulsüz fiyat artışlarıyla ilgili ‘zabıtaya bildirin’ çağrısının ardından Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini yoğunlaştırdı. Zabıta ekipleri, marketler raflarda yer elan ürünler ile Pazar tezgâhlarındaki ürünlerin fiyatlarını inceledi. Ekipler inceleme esnasından da bir yandan yerli üretimi logosunun olup olmadığını kontrol etti.  Genel olarak yerli üretim logosu kullanmaya başladığı görüldü. Başkan Çelik, “Cumhurbaşkanımızın da talimatları doğrultusunda bu yönde satış yapan mağazaları, marketleri, AVM’leri ve Pazar yerlerini denetliyoruz. Bu denetimler sonucunda farkına vardığımız ciddi fiyat artışları ilgili Şehzadeler Belediyesi Zabıtası olarak tutanak tutuyoruz. Bu zor süreçte anlamsız fiyat artışları yapanların bundan vazgeçmesini istiyoruz”  dedi.

Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aşırı fiyat artışları ile ilgili ‘Zabıtaya bildirin’ çağrısının ardından Şehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri rutin denetimlerini arttırdı. İlçede ki Pazar yerleri ve marketlerde denetimde bulunan zabıta ekipleri, fatura ve satış fiyatları arasında farklar ile ilgili tutanak tuttu.

“ŞEHZADELER’DE YERLİ ÜRETİM LOGOSU KULLANILMAYA BAŞLANDI”

Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürü İsmail Çiftçi, ekiplerle beraber marketlerde ve Pazar yerlerinde incelemelerde bulundu. Zabıta ekipleri, raflarda ve tezgâhlarda yer elan ürünlerin fiyatlarını inceledi, bir yandan yerli üretimi logosunun olup olmadığını kontrol etti.  Şehzadeler ilçesinde marketlerin genel olarak yerli üretim logosu kullanmaya başladığı görüldü.  Çiftçi, yerli üretim logosu kullanan firma temsilcilerine teşekkür ederken, kullanmayanlara da gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı. Pazar yerlerinde yapılan denetimlerde de alış faturası ile satış etiketleri üzerinde ki yüksek fiyatlar ilgili tezgâh sahiplerine uyarılarda bulunuldu.

“DENETİMLERİMİZ DAHADA ARTACAK”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesi olarak vatandaşların dolar bahanesiyle fiyat artışı yapıldığını gözlemlediklerini söyledi. Çelik, “Bu noktada Cumhurbaşkanımızın da talimatları doğrultusunda bu yönde satış yapan mağazaları, marketleri, AVM’leri ve Pazar yerlerini denetliyoruz. Bu denetimler sonucunda farkına vardığımız ciddi fiyat artışları ilgili Şehzadeler Belediyesi Zabıtası olarak tutanak tutuyoruz. O tutanakları da Ticaret İl Müdürlüğümüze teslim ediyoruz. Ayrıca Pazar yerlerinde tüm esnaflarımızı da denetliyoruz. Zabıta Müdürümüz ile birlikte ekiplerimiz pazarcı esnaflarını ziyaret ederek, ürünlerin faturalarını ve satış fiyatlarını inceliyor. Fatura ve satış fiyatları arasında yüksek rakam olan esnaflara gerekeli uyarılar yapılarak tutanakları tutuluyor. Ayrıca etiketlerde de anlaşılır fiyat şekli yazılması noktasında tüm esnaflarımıza gerekli uyarılar yapılıyor. Bu noktada şu çağrıda bulunuyorum. Bu zor süreçte anlamsız fiyat artışları yapanların bundan vazgeçmesini istiyoruz. Ülkemiz bunu atlatabilecek güçte ve kapasitedir. Bu dış kaynaklı ekonomik saldırılar çok yakın bir zamanda Allah’ın izniyle boşa çıkacaktır. Biz belediye olarak bu konunu takipçisiyiz” dedi.

YAYINLARIMIZ


ŞEHRİ ŞEHZADELER GAZETESİ 48. SAYISI
Tüm Yayınlar

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

DARBELER TARİHİ VE 15 TEMMUZ KONFERANSI
Tüm Etkinlikler

SMS BİLGİLENDİRME


Etkinliklerden haberdar olmak için SMS sistemimize kayıt olun
Kayıt Ol

ŞEHZADELER BELEDİYESİ TARIMSAL TAHMİN ve ERKEN UYARI SİSTEMİİncele

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

KONUM

E-BÜLTENE KAYIT OLDUNUZ MU?

Belediyemizin haber, duyuru ve etkinliklerinden haberdar olmak için şimdi e-bülten servisine abone olun...


ADRES BİLGİLERİ :

1. Anafartalar Mah. Gazi Osman Paşa Cad. No: 25 ŞEHZADELER / MANİSA

TELEFON BİLGİLERİ :

Santral : 0236 250 11 00
Beyaz Masa : 444 90 45